İngilizce Seviye Tespit Sınavı

İngilizce Seviye Tespit Sınavı

Sınav Sistemimizin Farklılıkları

İngilizce seviye tespit sınav sistemimizi diğerlerinden farklı kılan tüm özelliklerine aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz.

 • Seviye Belirleme Algoritması?
 • Genel İngilizce seviye tespit sınavımız gramer soruları temelinde CEFR seviyelerine göre dizayn edilmiş soru havuzlarına bölünmüştür, bir CEFR seviyesi kendi seviye zorluğunu içeren sorulardan oluşan birden fazla soru havuzlarından oluşmaktadır. Adayın bu soru havuzlarında gösterdiği doğru/yanlış cevap performansı adayın seviyesini belirlemekte ve kendisine gösterilecek soru sayısını tespit etmektedir.

  En düşük seviyede bir aday minimum 20 gramer sorusu + 2 listening sorusu ile karşılaşmaktadır.

  En ileri seviyede bir aday maksimum 60 gramer sorusu + 8 listening sorusu ve 2 reading sorusu ile karşılaşmaktadır.

 • Soru bankası sistemi ve random soru getirme?
 • Her seviye için yüzlerce hatta binlerce sorudan oluşan soru bankası oluşturabilirsiniz!

  Sınav sistemimizin size sunduğu önemli özelliklerden biri sınavınızı soru bankası şeklinde çalışan ve her sınavda kendi zorluk derecesi içinde tutarlı fakat farklı sorulardan oluşan bir sınav haline getirebilirsiniz.

  Her seviye için girebileceğiniz soru sayısı sonsuzdur, sınav sistemimiz girdiğiniz soruları kendi seviye havuzunda rastgele seçerek adayınıza göstermektedir.

  Bu opsiyon ziyaretçi ve öğrencilerinize her denemelerinde farklı sorulardan oluşan bir sınav deneyimi sunar.

 • Listening ve Reading bölümleri?
 • Sınavı süresince adaya tamamladığı seviye sonunda listening veya reading bölümleri gösterilemektedir. Adaya dinleme/okuma yaptıktan sonra bu bölümlerle ilgili 2'şer adet soru gösterilmektedir.

  Aday sınavda gösterdiği performans ile bir sonraki seviyenin soru havuzlarına geçemeyecek olsa dahi seviye sonu listening veya reading bölümleri kendisine gösterilmektedir.

  Adayın listening ve reading bölümlerinde gösterdiği performans seviye belirleme raporunda ayrıca yer almaktadır.

 • Sınavınızı kendi sorularınız ile özelleştirin?
 • Size sağlayacağımız yönetim paneli ekranından testinize dilediğiniz zaman dilediğiniz kadar soru girişi yapabilirsiniz.

  Sisteme minimum 60 gramer sorusu, 4 listening parçası ve soruları, 1 reading parçası ve sorularını girmiş olmanız gerekmektedir.

  İstediğiniz zaman sınırsız sayıda soru ve listening/reading parçaları girerek testinizin soru bankası şeklinde çalışmasını sağlayabilir, ziyaretçi ve öğrencilerinize her seferinde farklı sorulardan oluşan bir sınav deneyimi sunabilirsiniz.

 • Sınavınızın süresi ve çıkan soru sayısı?
 • Sınavda adayınıza gösterilecek soru sayısı onun doğru/yanlış cevap performasına göre değişkenlik gösterir. Bu şekilde düşük seviyede bir adaya ileri seviye soruları göstermeyerek adayın sınavını kendi seviyesine göre kişiselleştirmiş olursunuz.

 • Aday datasının alınması?
 • Adayınızdan sınavı sonunda yada sınavına başlamadan önce kısa bir bilgi formu doldurması istenmektedir. Bilgi formunun sınava başlamadan önce yada sınav sonunda gösterilmesi sizin tercihinizdedir.

  Adayınız sınavını tamamladığında (bilgi formu sınav öncesi yada sonrası olsun) bilgi formuna girdiği bilgiler, sistemin anlık oluşturduğu .PDF sınav raporu içinde yer almakta ve sizlerin belirttiği mail adreslerine gönderilmektedir.

  Ayrıca tüm form bilgilerine ve sınav raporlarına size temin ettiğimiz yönetim panelinden her zaman erişebilirsiniz.

 • Seviyenin belirlenmesi ve sınav raporu?
 • Adayın seviyelere göre bölünmüş soru havuzlarındaki performansı ile seviyesi belirlenmektedir.

  Adayın cevapladığı seviyenin soru havuzlarında zorlanması ve doğru cevap performansının düşmesi ile sistem adayın sınavını sonlandırıp seviye belirleme algoritmasını devreye alarak adayın seviyesini belirler.

  Sınavın sonlanmasıyle birlikte sistem anlık sınav raporunu oluşturur ve sizin belirttiğiniz, kurumunuza ait mail adreslerine .PDF sınav raporunu gönderir.

  Sınav raporunda seviye tespiti gramer sorularındaki performansa bakarak belirlenmekte, ayrıca raporda adayın listening ve reading performansı gösterilmektedir.

  Örnek sınav raporunu incelemek için lütfen tıklayınız.

 • Adayınıza sonuç raporu gönderilmesi (email adresine) ?
 • Dilerseniz web siteniz üzerinden testinizi tamamlayan adaylarınıza özet bir sınav raporu gönderebilirsiniz.

  Adayınıza gönderilen raporda sistemin belirlediği CEFR seviyesi ve soru/cevap detayları gösterilmemekte, sadece doğru/yanlış cevap adetleri gösterilip adayınız daha detaylı bilgi için şubenize davet edilmektedir.

  Web sitenizden gelen adayınıza sonuç raporu göndermeniz kendisinin geçerli email adresi girmesi için yardımcı olabilir.

  Adayınıza sonuç raporu göndermek tamamen opsiyoneldir ve yönetim paneliniz üzerinden dilediğiniz zaman değişikliğe gidebilirsiniz.

  Şubenizde görüşme ve öğrencilerinize yapacağınız sınavlarınızda adaya rapor gönderimi yapılmamaktadır, adaya rapor gönderimi sadece web siteniz üzerinden gelen adaylarınız için geçerlidir.

  *Adayınıza gönderilen örnek sınav raporunu incelemek için lütfen tıklayınız.

  *Sonuç raporu gönderildiğinde bilgi formunun görüntüsü için aşağıdaki görsele tıklayınız.
 • Adayınıza sonuç bilgisi gönderilmesi (sms numarasına) ?
 • Dilerseniz adayınızın doğru/yanlış cevap adetlerini adayınızın bilgi formuna bıraktığı gsm numarasına sms yoluyla iletebilirsiniz.

  Web sitenizden gelen adayınızın gsm numarasına sonuç bilgisi göndermeniz kendisinin bilgi formunda geçerli gsm numarası girmesi için yardımcı olabilir.

  Adayınıza sms yoluyla sonuç bilgilendirmesi göndermek tamamen opsiyoneldir ve yönetim paneliniz üzerinden dilediğiniz zaman değişikliğe gidebilirsiniz.

  Şubenizde görüşme ve öğrencilerinize yapacağınız sınavlarınızda adaya sonuç bilgilendirmesi yapılmamaktadır, adaya sms yoluyla sonuç bilgilermesi sadece web siteniz üzerinden gelen adaylarınız için geçerlidir.

  Sms gönderiminde kullanılan sms alt yapısı kurumunuzun anlaşmalı olduğu sms firması üzerinden yapılmaktadır. Bu entegrasyon için sms firmanız ile iletişime geçilecektir.

  *Sonuç bilgisi gönderildiğinde bilgi formunun görüntüsü için aşağıdaki görsele tıklayınız.
 • Web sitenizden gelen STS adaylarınız için indirim kampanyası düzenlenmesi?
 • Web sitenizdeki seviye tespit sınavınıza katılım gösteren ziyaretçileriniz için indirim kampanyaları düzenleyebilirsiniz.

  Sınav ekranınızda indirim kampanyası düzenlemek size bırakılmış opsiyonel bir seçenektir ve kendi yönetim panelinizden kampanyalarınızı tanımlayıp düzenleyebilir, indirim oranlarınızı dilediğiniz gibi revize edebilirsiniz.

  STS katılımcılarınıza indirim vermeniz durumunda kampanya detayınız sınav ekranınızda yer alacaktır. Ayrıca yönetim panelinizde adayınızın kampanya döneminizde sınavınıza katıldığı belirtilecektir.

  Şubeniz içinde kullandığınız sınav ekranlarınızda indirim bilgilendirmesi yer almayacaktır, indirim kampanyaları sadece web sitenizdeki sınav ekranlarınızda belirtilmektedir.

  *İndirim kampanyası düzenlenmiş sınav ekranı için aşağıdaki görsele tıklayınız.

  İndirim kampanyanız aktif iken adayınıza sınav sonuç raporu göndermeniz durumunda kampanya fırsatınız ziyaretçinize gönderilen rapor içinde ayrıca gösterilmektedir.

  *Kampanya döneminizde adayınıza gönderilen örnek sınav raporunu incelemek için lütfen tıklayınız.

 • Kurumunuz içinde sınav kullanımı?
 • Genel İngilizce seviye tespit sınavınızı web sitenizde ziyaretçilerinize sunabileceğiniz gibi ayrıca kurumunuzdaki öğrencileriniz/öğrenci adaylarınız içinde kullanabilirsiniz.

  Sınavınızı kurum içinde kullanabilmeniz için size ayrı bir erişim linki verilecek ve bu datalar yönetim panelinizde size ayrı bir sekmede gösterilecektir.

  Kurumunuz içinde kullanabilmeniz için size verilen erişim linki tablet yada benzeri cihazlarda kullanım için daha uygun bir tasarıma sahiptir.

  Şubenizdeki Genel İngilizce STS sınavınızı dijital ortama taşıyarak kurumunuzun prestijine katkıda bulunabilirsiniz.

 • Web sitenize hızlı entegrasyon?
 • Sınav sistemimizin web sitesinize entegrasyonu çok kolaydır!

  Tercihinize göre, dilerseniz sınavınız site tasarımınızın içinde gömülü çalışabilmekte, dilerseniz sizin için özelleştirdiğimiz yeni bir sayfa tasarımı içinde çalışmaktadır. Her iki yöntemin sitenize entegrasyonu tek bir kod satırını sitenize eklemenizle anında gerçekleşmektedir.

   Web sitenizin tasarımı içinde çalışan demo sınavı için tıklayınız.

   Ayrı bir sayfada, özelleştirilmiş sayfa tasarımı örneği için tıklayınız.

 • Otomasyon uygulamanız ile entegrasyon?
 • Dilerseniz seviye tespit sınavınız üzerinden gelen form datalarını yada sınav raporlarını kurumunuzda kullandığınız otomasyon uygulamanız ile entegre edebiliriz.

  Bu tür bir entegrasyon istemeniz durumunda otomasyon uygulamanızı sağlayan firma ile iletişim kurmamız gerekecektir.

  Entegrasyon standart ücretlendirmemize dahil değildir, ön inceleme sonucu ayrıca fiyatlandırılacaktır.

 • Adwords dönüşüm izlemeniz?
 • Web sitenizde sts formları için Adwords dönüşüm takibi yapıyorsanız, sınav sonunda ziyaretçinizi Adwords dönüşüm takibi yaptığınız sayfanıza yönlendirebiliriz.

 • Çocuklar için İngilizce seviye tespit sınavı
 • Size Genel İngilizce sınavının yanında Çocuklar İçin İngilizce sınav ekranları da sağlamaktayız.

  6-12 yaş aralığındaki çocukların İngilizce seviyelerini ölçmeye yönelik, daha çok görsel tema içeren sorulardan oluşan çocuklar için hazırlanmış sınav sistemimizi de web sitenize entegre edebilirsiniz.

  Çocuklar için yapılan seviye belirlemesi sadece doğru/yanlış cevap oranının CEFR seviyelerindeki yüzde skalasına göre değerlendirilmesi ile yapılmaktadır.

  Sorular sadece çoktan seçmeli gramer sorularından oluşur, tüm sorular cevaplanana kadar sınav devam eder.

   Örnek sınav ekranı için tıklayınız.

   Örnek sınav raporu için tıklayınız.

Yukarı Dön